К основному контенту

Кришка для акваріума

 Один з досить важливих елементів акваріума - це його кришка і саме від неї залежить як зовнішній вигляд штучного водоймища, так і функціональність вбудованого в неї обладнання. Кришка виконує дві функції – декоративну та практичну.

Щоб підводне царство виглядало більш привабливо використовують спеціальну акваріумну кришку. На ній розміщуватимуться елементи основного підсвічування. Освітлення розраховується таким чином, щоб світло від ламп та діодів не розсіювалося у зворотному напрямку і не проходило через отвори або зазори люка кришки. В цьому випадку зовнішній вигляд резервуара виглядає більш акуратно і цілісно.
У кришку, крім освітлення, можуть бути вбудовані кулери для охолодження води. Вона також захищає воду від потрапляння пилу, сторонніх предметів. Перешкоджає швидкому, надмірному її випаровуванню. Кришка допомагає уникнути вистрибування рибок із резервуара. Ще одна причина придбати кришку для акваріума – це забезпечення захисту квартири від зайвої вологості.

Вибираючи акваріумні кришки, необхідно вибирати варіанти з пластику, які надягають на посудину так, щоб вони опускалися трохи нижче рівня води, що дозволяє приховати лінію початку води та наліт кальцію, що утворюється на внутрішній стороні стекол.

>

Акваріумна кришка з підручних матеріалів

Якщо придбання кришки не входить у ваші плани, акваріум можна накрити склом, залишивши для провітрювання невеликий зазор.

Форми та матеріали акваріумної кришки

Кришки бувають різних форм: прямокутні, овальні, круглі, панорамні, тобто їх форма залежить від форми резервуара. Дуже часто можна придбати ковпак з отвором – через нього можна провести провід у середину судини – для встановлення внутрішнього фільтра. Є в ньому і спеціальне віконце, через яке рибок можна годувати. Акваріумні кришки, найчастіше, мають також цоколі для підключення різних видів ламп.
Найкраще вибрати кришку, виконану з високоякісних матеріалів, які гарантують тривалий термін її використання – не менше п'яти років. Найпоширенішими є акваріумні кришки із пластику. Вони вологостійкі, безпечні, міцні та довговічні. Також дуже хороші і практичні кришки з алюмінію, внутрішня частина яких зафарбована спеціальною білою фарбою або шаром, що відбиває світло. Це значно покращує освітлення, що особливо важливо для рослин.

акваріумна кришка

Останнім часом стали користуватися попитом вироби з полімерних матеріалів з гарною стійкістю до вологи. Деякі з них для краси покривають спеціальною плівкою, що імітує дерево чи камінь тощо.

Ідеальні параметри для кришки:

  • Висота не повинна перевищувати 10 см – це дозволить легко знімати або відкривати кришку, уникаючи бризок і розсипання корму
  • Своїм пристроєм вона повинна приховати від вологи дроти, зазвичай це окремий канал з силіконовими ущільнювачами
  • Бажано, щоб вона мала світловідбивну поверхню, наприклад, шар фольги або спеціального світловідбиваючого матеріалу.

Багатообразна кольорова гама кришок дозволяє гармонійно доповнити будь-який акваріум, не порушуючи загальний інтер'єр приміщення. При цьому кольори цих виробів бувають різні: чорні, червоні, зелені, сині, сріблясті, а також стилізовані під дерево – вільху або горіх.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Как ухаживать за черепашками

  Собираясь заводить любого домашнего питомца, мы должны понимать всю ответственность, которая нас ждет в будущем. Ведь благосостояние, здоровье и качество жизни животного буду целиком и полностью зависеть от нас. Конечно, можно выбрать питомцев, непривередливых к условиям содержания, но вот тем, кто хочет завести экзотических животных необходимо быть готовым к разным трудностям. Есть много мелочей и деталей, от которых может зависеть состояние питомца и его жизнь. Своевременный уход за аквариумом поможет избежать множества проблем, и сделает пребывание питомца в вашем доме комфортным и долговечным. Среди животных, которых выбирают в качестве домашних питомцев, есть и разные виды черепах. Рептилии требуют особенного ухода и правильного обустройства условий для проживания рядом с человеком. Правильное содержание черепахи будет зависеть от множества мелочей, но главными среди них будут: вид рептилии, ее размеры, обустройство аквариума и прочие. На первый взгляд может показаться, что че

🌊 Конкурсы аквариумов Украина начало 2000-х годов

  Конкурс аквариумов в Одессе 2013 1 место С тринадцатого по пятнадцатое июня 2013 года в Одессе проходил конкурс " Микроаквариум-2013 ". Мероприятие проходило в Национальном университете имени Мечникова (Одесса). Соревнующиеся представляли свои экспозиции в аквариумах объемом десять литров. Это уже восьмой по счету конкурс микроаквариумов. Его организовали aquaforum (Украинский форум аквариумистов и террариумистов) и "Всеукраинская ассоциация аквариумистов". Монтаж проводился в пятницу с десяти и до шести вечера. Экспозиция проводилась в субботу с десяти утра и до шести вечера, в воскресенье с десяти и до трех часов дня. Шестнадцатого июня в полдень были объявлены результаты. Интересное о конкурсе 2 место Организаторы учредили новую номинацию под названием "Выбор организаторов". Её присудили очень юному конкурсанту - Галуше Саше из Ильичевска. (Напомним, что Александр также участвовал в Первом всеукраинском конкурсе нано-биотопов-2013). Невзирая на юный

Корм для рыбок Blue Barbus Basik Stics 3-4 мм. 200мл

  Самой популярной формой потребления корма для рыбок являются хлопья. Это объясняется удобством их использования: они легко крошатся и могут быть съедены рыбками любого размера. Но для более крупных рыб лучше всё-таки покупать корм в стикерах. Стикер - небольшая, слегка загнутая толстая палочка, по форме напоминающая опарыша, который, как известно любителям рыбалки, является уловистой наживкой. Стикеры охотно поедаются рыбками размером от 8-10 см. Они глотают его целиком, с удовольствием "охотятся" за плавающими стикерами, воображая, что имеют дело с упавшим в воду насекомым. При кормлении рыбок стикеры можно употреблять в комбинации с  хлопьями: для мелких и крупных обитателей аквариума. Следует помнить, что готовый сухой корм разбухает в воде постепенно. Если перекормить рыбку стикерами, они могут стать причиной вздутия и нарушения дыхания. Потому лучше подбрасывать корм по мере возможности несколько раз в день, чем кормить "на убой" раз в неделю. Корм "Basi